Звітування

директора КЗ «КДЮСШ № 12» Іванової С.І.

перед громадськістю про роботу у 2020/2021 навчальному році

09.06.2021

Аналіз роботи КЗ «КДЮСШ № 12»

Робота КЗ «КДЮСШ № 12» в 2019/2020 навчальному році була спрямована на виконання нормативно-правових документів: Конституції України, законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про фізичну культуру і спорт», наказів Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки України, рішень органів місцевого самоврядування. КЗ «КДЮСШ № 12» планувала свою роботу на підставі Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2008 року № 993, із змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 24 липня 2013 року № 549, від 19 серпня 2015 № 601, від 30 березня 2016 року № 248, специфіки видів спорту, матеріально-технічного та фінансового забезпечення, Статуту закладу, Правил внутрішнього трудового розпорядку, колективного договору між адміністрацією школи та профспілковим комітетом.

Згідно з Положенням про ДЮСШ основним напрямком діяльності КЗ «КДЮСШ № 12» є: розвиток здібностей вихованців в обраному виді спорту, створення необхідних умов для гармонійного виховання, фізичного розвитку, повноцінного оздоровлення, змістовного відпочинку і дозвілля дітей та молоді, самореалізації, набуття навичок здорового способу життя, підготовки спортивного резерву для збірних команд України.

КЗ «КДЮСШ № 12» повністю (за штатний розписом) укомплектована тренерськими та медичними кадрами, обслуговуючим персоналом, які мають відповідний освітній та кваліфікаційний рівень і забезпечують здійснення навчально-виховного процесу в основному на належному рівні.

Фінансово-господарська діяльність здійснюється через централізовану бухгалтерію управління освіти адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради. У школі є матеріальні цінності, що потребують ремонту, і ті, що готуються до списання. Списання матеріальних цінностей здійснюється згідно з діючим законодавством, копії всіх необхідних документів у наявності. Інвентаризація основних засобів здійснюється згідно з планом районного управління освіти. Результати інвентаризації відображено у протоколах.

Матеріально-технічне забезпечення здійснюється за рахунок бюджетних та позабюджетних коштів: батьківських, спонсорських. Всі кошти спрямовані на поліпшення матеріально-технічного стану КЗ «КДЮСШ № 12». За рахунок бюджетних коштів були встановлені чотири евакуаційні сходи з приміщень будівлі другого поверху на суму 125 тис грн, замінені всі вікна на другому поверсі КДЮСШ № 12 на суму 493333 грн. За рахунок позабюджетних коштів були встановлені двері на евакуаційні виходи на суму 1500 грн, замінені світильники у залі тенісу настільного на суму 2750 грн.

Територія школи має огорожу, достатньо озеленена та знаходиться в належному стані. Приміщення закладу знаходяться в належному стані, дотримуються санітарно-гігієнічні норми, щоденно проводиться вологе прибирання, прибирання із використанням дезінфікуючих та миючих засобів, провітрювання приміщень.

Спортивна база КЗ «КДЮСШ №12» налічує зали для тенісу настільного 12*6 – один, 6*6 – чотири; зал дзюдо 12*6 – один, зали таеквон-до ІТФ 12*6 – один, 6*6 – чотири; зали ЗФП 12*6 – один, 6*6 – п’ять.

Заняття з ігрових видів спорту (волейболу, футболу) проводяться на базі загальноосвітніх навчальних закладів району та міста, спортивних комплексів «Динамо», «ХТЗ» та ХПІ.

Одним з пріоритетних напрямків діяльності школи є створення належних, безпечних умов праці, ефективної системи управління охороною праці, підвищення рівня безпеки праці шляхом проведення постійного технічного нагляду за станом обладнання, удосконалення його надійності та безпечності, створення нешкідливих та безпечних умов праці. Велику увагу школа приділяє роботі з охорони праці та безпеці життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу.

Робота з охорони праці у закладі освіти організовується відповідно до Закону України «Про охорону праці», наказів Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 р. № 563, від 20.11.2006 № 782 та інших нормативних документів.

Служба охорони праці Управління освіти тримає під постійним контролем питання дотримання вимог нормативно-правових документів з охорони праці.

У школі на належному рівні без зауважень з боку Служби охорони праці району виконуються:

• Державні санітарні норми.

• Затверджена документація з питань охорони праці і безпеки життєдіяльності.

У школі спланована і систематично проводиться пожежно-профілактична робота: наказами призначені відповідальні особи за протипожежну безпеку на об'єктах, відновлені плани евакуації та інструкції з пожежної безпеки. Проведено заміри опору ізоляції електромереж, школа забезпечена знаками пожежної безпеки.

Директором школи призначено відповідальних за організацію роботи з охорони праці, за пожежну безпеку. Забезпечується виконання розпоряджень, наказів, інструктивних матеріалів з питань охорони праці, приписів органів державного нагляду і своєчасне виконання колективного договору, угоди з охорони праці. Організовано роботу щодо розроблення інструкцій, своєчасно проводяться вступні інструктажі, інструктажі з охорони праці на робочому місці, інструктажі з вихованцями перед проведенням змагань, виїздів на змагання, які реєструються у відповідних журналах: «Журнал реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності для вихованців», «Журнал реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці», «Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці». У спортивних залах у наявності стенди з безпеки життєдіяльності, з пожежної безпеки, перспективного та поточного плану роботи спортивного залу, акти випробування та акти-дозволи на проведення занять. Спортзали мають достатнє штучне освітлення (економічні лампи) та природне провітрювання приміщень.

У школі відсутня пожежна сигналізація, у наявності 10 вогнегасників для забезпечення школи згідно з нормативними вимогами. КДЮСШ забезпечена наочною агітацією, плакатами, нормативною документацією.

Випадків, пов’язаних з порушенням техніки безпеки у 2020/2021 навчальному році не було.

У звітному році робота КЗ «КДЮСШ № 12» проводилася за річним планом роботи, згідно з тарифікацією. Відповідно кожному етапу підготовки вихованців навчально-тренувальна робота базувалась на основі навчальних програм з волейболу, дзюдо, тенісу настільного, легкої атлетики, футболу, таеквон-до ІТФ, які рекомендовані Державним комітетом України з питань фізичної культури і спорту та Федераціями з видів спорту, а також для роботи використовувались в повній мірі методичні матеріали (відеокасети, газети, журнали, методична література, посібники, розробки), навчальні плани, які відповідають навчальним програмам, меті та завданням розвитку особистості, фізичної підготовки, зміцненню здоров’я дітей і підлітків засобами фізичної культури та спорту, розвитку їх здібностей в обраному виді спорту, участі вихованців школи у змаганнях різного рангу.

Організація навчально-тренувального та виховного процесу відповідає річному плану роботи, який відображає найголовніші питання та перспективи. Коло обов’язків, що виконує кожен працівник за своєю спеціальністю чи посадою, визначено посадовими інструкціями, затвердженими в установленому порядку.

Адміністрація на достатньому рівні організовує роботу працівників відповідно до їх спеціального завдання та кваліфікації, зміцнює трудову дисципліну, постійно перебуває у пошуку раціональних та ефективних форм і методів.

Управлінська діяльність здійснюється на принципах демократизації та відкритості. Ефективність управлінських рішень відслідковується завдяки систематичному контролю за їх виконанням з боку адміністрації. Управлінські рішення відповідають діючим нормативним документам. Інформація про стан виконання рішень заслуховується на нарадах при директорові, педагогічних радах, тренерських радах.

Вся документація у школі ведеться державною мовою: учбові журнали, протоколи батьківських зборів, протоколи прийомних та перехідних іспитів, протоколи засідань тренерської ради школи, тренерської ради відділень, наради при директорові. Організація виконання Закону України «Про мови» відповідає нормативним вимогам, документація зберігається в окремих папках згідно з вимогами наказу «Про номенклатуру справ» від 02.01.2020 № 1. В закладі вивішуються листи-привітання призерів та переможців змагань, проводяться відкриті заняття, показові виступи юних спортсменів. Всі зазначені вище матеріали та заходи ведуться державною мовою. Вся наочність, яка розміщена в школі оформлена українською мовою.

КЗ «КДЮСШ № 12» має у наявності 2 комп’ютера. Комп’ютери використовуються в адміністративній діяльності. Комп’ютери частково обладнані сучасними програмами, також у наявності 1 БФП. Школа має доступ до мережі Інтернет. Комп’ютери об’єднані локальною системою. Створений власний веб-сайт, який постійно поновлюється. На сайті відображена історія відкриття закладу, інформація про основні напрямки діяльності школи, про тренерсько-викладацький склад, постійно висвітлюється інформація про події закладу, участь вихованців у змаганнях та спортивно-масових заходах, підсумки участі у змаганнях, виїзди вихованців до спортивно-оздоровчих таборів та на навчально-тренувальні збори. Сайт також має фотогалерею, на якій можна побачити фотографії виступів вихованців на змаганнях, фотозвіти з дитячих таборів, а також фотографії адміністрації закладу.

В ньому розміщена інформація щодо роботи школи. Активно використовується в адміністративній діяльності та навчальному процесі ресурси мережі Інтернет. У визначені строки подаються звіти щодо діяльності мережі Інтернет та сайту школи до РУО.

Навчальний рік у КЗ «КДЮСШ № 12» розпочинається з першого вересня. Згідно з Положенням про ДЮСШ комплектування груп початкової підготовки здійснюється до 1 жовтня, а для молодих спеціалістів до 1 листопада.

Зарахування вихованців на черговий рік навчання проводиться при засвоєнні теоретичного та практичного матеріалу, навчальних планів з видів спорту, результатів виступів у змаганнях, тестуваннях з загальної, спеціальної фізичної та технічної підготовки та виконанні розрядних вимог.

Завдяки цим критеріям визначався стан фізичного розвитку вихованців та рівень засвоєння ними програмного матеріалу в період трьох етапів навчання:

- початкової підготовки, де вихованці ознайомлювались з основними рухливими уміннями і навичками;

- базової підготовки, в період якої вихованці оволодівають технічними та тактичними прийомами обраного виду спорту;

- спеціалізованої підготовки, де вихованці удосконалюють та підвищують свою майстерність.

Виховна робота в школі здійснювалась відповіднодо нормативних документівпро освіту та виховання, річного плану закладу. Свою роботу кожен тренер планує відповідно до річного плану, плану заходів. Структура плану роботи тренерів-викладачів містить такі напрямки: «Здоров’я», «Тренування», «Дозвілля», «Робота з батьками».

Основними напрямками виховної роботи в школі є: правове, патріотичне, національне, фізично-естетичне, морально-етичне, екологічне. Значна увага приділяється профілактичній роботі запобігання злочинності, правопорушень, запобігання всіх видів дитячого травматизму. Упродовж року з вихованцями проводилися бесіди: з попередження дитячого травматизму, фізична культура та спорт в системі виховання підростаючого покоління, життя без наркотиків, здоров’я молоді – здоров’я нації, режим та харчування спортсмена, «СНІД - проблема суспільства», попередження захворювань на туберкульоз. Питання виховної роботи розглядаються на нарадах при директорові, тренерських радах, батьківських зборах.

Завдання виховної роботи:

- формування громадянина – патріота України, підготовленого до життя;

- виховання громадянина з демократичним світоглядом і культурою;

- створення умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів;

- виховання у вихованців свідомого ставлення до свого здоров’я, формування гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров’я.

Організаційно-масова робота проводиться за календарним планом спортивно-масових заходів КЗ «КДЮСШ № 12».

Тренери-викладачі школи приділяють багато уваги спортивно-масовій роботі, яка сприяє популяризації здорового способу життя серед вихованців, зростанню престижу спортсменів серед інших школярів району, міста. Для залучення дітей та підлітків до занять фізичною культурою та спортом проводились відкриті тренування, показові виступи для батьків та школярів, спортивні свята, виступи на телебаченні кращих спортсменів та тренерів, виступи на загальних зборах батьків у загальноосвітніх навчальних закладах району та міста.

В 2020/2021 навчальному році колектив та вихованці школи брали участь у всіх заходах, які проводили Управління освіти адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради, Департамент освіти міста, управління області, Управління з питань молоді та спорту Харківської облдержадміністрації. Вихованці школи упродовж року брали участь у 79змаганнях різного рангу, де неодноразово ставали переможцями та призерами. Підготовлено два майстра спорту України, двадцять два кандидати у майстри спорту України, 20 вихованців стали членами збірних команд України. В школі здійснюється диференційований підхід до вибору форм і змісту навчання. Реалізується програма пошуку та виявлення обдарованих дітей. Створюються умови для роботи тренерів-викладачів та регулярних занять вихованців фізичною культурою та спортом.

У 2020/2021 навчальному році

«Кращий учень навчального закладу» Харківської міської ради

Іващенко Артем Ігорович – відділення легкої атлетики, тренер-викладач Курносов Владислав Володимирович.

Найкращі результати за 2020/2021 навчальний рік:

І місце у чемпіонаті України 2021 з легкої атлетики у приміщенні серед юнаків 2006-2007 р.н. зі штовхання ядра

ІІ місце у чемпіонаті України 2021 з легкої атлетики серед юнаків 2006-2007 р.н. зі штовхання ядра

І місце у відкритому командному чемпіонаті Харківської області з легкої атлетики серед юнаків та дівчат 2005 р.н. та молодші зі штовхання ядра

ІІІ місце у відкритому командному чемпіонаті Харківської області з легкої атлетики серед юнаків та дівчат 2005 р.н. та молодші у метанні диску

І місце у відкритому Кубку Харківської області з легкої атлетики серед юнаків та дівчат 2006 р.н. зі штовхання ядра

Кращий тренер-викладач КЗ «КДЮСШ №12»: Першин Олександр Сергійович - тренер-викладач відділення таеквон-до ІТФ, Заслужений тренер України.

Вихованці Першина Олександра Сергійовича, які входять до складу національної збірної команди України: Байбіков Максим, Саярова Анастасія, Нараєвський Микола, Пенкіна Катерина, Бажинов Владислав, Григорян Рубен, Індиченко Данило, Бочагіна Маріанна, Медведев Владислав, Музика Данііл, Варвашевіч Владислава, Нежид Аліна, Тетенов Даніїл, Кириєнко Єлизавета,Архіпов Костянтин, Олійник Мирослава.

Вихованцям Вакуловичу Валентину, Пенкіной Катерині було присвоєно звання майстрів спорту України.

За звітний період вихованці КЗ «КДЮСШ №12» приймали участь у змаганнях різних рівнів, таких як:

Відділення волейболу –

Вихованки Скубак Лоліта, Андрєєва Марія – виконали норматив КМС. 14 вихованкам відділення був присвоєний І спортивний розряд.

Чемпіонат Харківської області - І місце – команда дівчат 2003-2004 р.н. – 14 вихованців (6 вих.) – тренер-викладач Гущина О.О., (8 вих.) – тренер-викладач Четверікова Н.М.

Чемпіонат Харківської області - ІІІ місце команда юнаків 2006-2007 р.н.– 15 вихованців, тренер-викладач Кльонов Є.І.

Відділення дзюдо – Чемпіонат Харківської області – друге місце - Серова Аліса, тренер-викладач Тищенко С.Б., два ІІІ місця, Федоров Олександр – тренер-викладач Тищенко С.Б., Сорокін Микита – тренер-викладач Акімов О.В.

Відділення легкої атлетики – І загальнокомандне місце на чемпіонаті України з легкої атлетики у приміщенні серед юнаків 2003 р.н. та молодше серед ДЮСШ.

Чемпіонати України – І місць – чотири, ІІ місць – три, ІІІ місць – одинадцять.

Чемпіонат Харківської області – І місць – тринадцять, ІІ місць – вісімнадцять, ІІІ місць – двадцять одне – тренери-викладачі Поливана Н.С., Матузна Н.С., Андрєєв С.М., Іванова С.І., Пупов С.С., Курносов В.В., Тицький А.І., Поливаний В.І.

Відділення тенісу настільного – Приймали участь у чемпіонаті України «Вища ліга» серед жінок, Клубному чемпіонаті України серед чоловічих команд «Регіональна ліга», попередньому етапі до чемпіонату України серед дівчат 2005-2007 р.н. Південно-східний регіон, чемпіонаті України "Дитяча ліга" серед юнаків 2005-2007; 2006 р.н. та молодші

Чемпіонати Харківської області - І місце – Топалова Вероніка, ІІ місце, ІІІ місце – Місюра Євген - тренер-викладач Білецька Т.М.

Відділення футболу – Кубок України «Cherkasy Cup» (U-13) з міні-футболу – ІІІ місце - команда 2007 р.н. - тренер-викладач Червоний Є.М. Приймали участь у чемпіонаті України з футзалу (U-11), команда 2009 р.н. - тренер-викладач Червоний Є.М.

Відділення таеквон-до І.Т.Ф.

20 вихованців відділення увійшли до складу національної збірної команди України, тренери-викладачі ЗТУ Дубцов В.М. (1 вихованець), ЗТУ Першин О.С. (16 вихованців), Дубцов Т.В. (2 вихованця), Таранін В.С. (1 вихованець).

Вихованцям Шатову Вадиму тренер-викладач ЗТУ Дубцов В.М., Вакуловичу Валентину, Пенкіной Катерині, було присвоєно звання МСУ, тренер-викладач ЗТУ Першин О.С.

За звітний період було підготовлено 357 юнацьких розрядів.

Але слід зазначити наступне: діяльність КЗ «КДЮСШ № 12» у минулому навчальному році ще має проблеми, які на даний час не вирішено. Потребує удосконалення робота з батьками та загально-навчальними закладами Шевченківського району та міста, ще недостатньо коштів на придбання спортивного інвентарю, спортивної форми, виїздів команд на змагання, відсутні кошти на оздоровлення вихованців, капітальні ремонти спортивних залів та господарських приміщень, відсутні кошти для проходження курсів підвищення кваліфікації в ХДАФК.

Суттєвими недоліками роботи слід вважати:

- недостатньо нових програм, методичних посібників державною мовою;

- недостатньо коштів на придбання спортивного інвентарю, спортивної форми, виїздів команд на змагання, ремонту спортивних залів;

- відсутність коштів для організації навчально-тренувальних зборів, спортивно – оздоровчих таборів.

Заплановані заходи по підготовцідо нового 2021/2022 навчальногороку.

1. Косметичний ремонт залів тенісу настільного та методичного кабінету
2. Заміна освітлювальних приладів у методичному кабінеті
3. Фарбування стін та сходів
4. Фарбування зовнішніх дверей
5. Ремонт та фарбування цоколю будівлі
6. Благоустрій клумб
7. Підготовка опалювальної системи
8. Випробування електрообладнання та заземлюючих пристроїв
9. Протипожежні заходи
10. Ремонт та фарбування господарчої споруди
11. Протипожежні заходи (заправка вогнегасників)

Завдання КЗ «КДЮСШ № 12» на 2021/2022 н.р.

У 2021/2022 навчальному році колектив КЗ «КДЮСШ № 12» буде спрямовувати свою роботу на реалізацію державної політики в галузі освіти та спорту відповідно до Конституції України та Законів України, актів Президента і Кабінету Міністрів, Національної доктрини розвитку освіти України у ХХІ столітті.

З урахуванням сучасних вимог вважати головним завданням вдосконалення форм і методів навчально-тренувального процесу, спрямованих на підвищення рівня спортивних досягнень і здібностей в обраному виді спорту, здобуття навичок здорового способу життя, колектив КЗ «КДЮСШ № 12» буде працювати над такими завданнями:

1. Зміцнення матеріально-технічної бази школи (зробити косметичні ремонти залів дзюдо, таеквон-до ІТФ.

2. Зберегти контингент вихованців.

3. Продовжувати набір дітей до школи, згідно з програмними вимогами за віком. Максимально охопити учнів шкіл Шевченківського району.

4. Продовжувати здійснювати фізкультурно-оздоровчу та виховну роботу серед дітей та підлітків, спрямовану на зміцнення їх здоров’я.

5.Проводити роботу по залученню дітей пільгового контингенту до систематичних занять спортом.

6. Підвищувати якість проведення навчально-тренувального процесу

7.Покращувати виховну роботу в групах, використовуючи для цього методи, відповідно до вимог сьогодення.

8. Підвищувати рівень роботи методичної ради школи.

9. Систематичне підвищення професійного рівня тренерсько-викладацького складу з використанням науково-методичної літератури та практичного досвіду для забезпечення ефективності навчально-тренувального процесу та підвищення результативності участі спортсменів у змаганнях різного рангу.

10. Надавати всебічну допомогу загальноосвітнім школам району в організації методичної, фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи.

11. Посилити контроль за навчально-тренувальним процесом та виховною роботою у школі.

12. Співпраця та партнерство з батьками. Спрямувати зусилля адміністрації та колективу для залучення позабюджетних коштів шляхом роботи з батьками, підприємцями та депутатами всіх рівнів.

13. Продовжувати реалізації програм «Здоров’я», «Обдаровані діти».

14. Збільшити кількість вихованців, залучених у спортивно-оздоровчі табори та навчально-тренувальні збори.

Кiлькiсть переглядiв: 1352